School verlaat Ketelhuis Op de Bleek Eibergen

Het tijdelijk gebruik van het Ketelhuis in de wijk Op de Bleek eindigde op vrijdag 20 mei. Tijdens deze dag legden leerlingen de laatste hand aan hun eigengemaakte zeepkist. Met deze zeepkist doen de leerlingen 3 juni aanstaande mee aan een race tussen de Prins Bernardstraat in Eibergen naar de Parallelweg in Neede. De race staat daarmee symbool voor de verhuizing van het beroepsonderwijs dat na 75 jaar Eibergen verlaat.

Vmbo-leerlingen van de Assink-locatie Prins Bernharstraat in Eibergen maakten sinds augustus 2014 gebruik van het Ketelhuis in de wijk Op de Bleek voor hun kunst- en technologieprojecten. Vanwege het cultuurhistorische karakter leende dit gebouw zich uitstekend voor de creatieve ontplooiingen van de leerlingen. In het pand werden incidentele projecten georganiseerd zoals een markthal en de bouw van zeepkisten.

Door het tijdelijk gebruik van het oude fabrieksgebouw door de vmbo leerlingen, werd verdere achteruitgang van het pand voorkomen. De bijdrage van Ter Steege is daarnaast gericht om kinderen al vroeg met architectuur en techniek in aanraking te brengen.

Nu het tijdelijk gebruik eindigt wordt er nagedacht over een permanente invulling.

 

Ter Steege stimuleert beweging

Sporten is gezond, zowel fysiek als mentaal. We voeren dan ook actief beleid om onze mensen sportief te laten bewegen. Dat is gezond voor henzelf en voor onze organisatie: fitte medewerkers die goed in hun vel zitten presteren beter. Directie en management hebben een voorbeeldfunctie en trekken geregeld zelf de sportkleren aan om in beweging te blijven. Via ons programma Ter Steege in Beweging delen we informatie, praktische tips en leuke ideeën over actief bewegen en gezonde voeding.